Praca z OneDrive

Czym jest OneDrive? To usługa w chmurze, wirtualny dysk, oferowany przez Microsoft, dostępny między innymi w pakiecie Office365. Praca z OneDrive pozwala na oszczędzanie miejsca na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Jest łatwa, pozwala na szybką synchronizację i przebiega intuicyjnie, podobnie jak inne usługi Offcie365.

Korzystanie z OneDrive online

Do usługi OneDrive można dodawać pliki lub foldery na wiele różnych sposobów, a następnie uzyskiwać do nich dostęp z dowolnego miejsca. Nowe pliki utworzone online lub na innym urządzeniu są wyświetlane jako pliki tylko online, które nie zajmują miejsca na urządzeniu. Gdy masz połączenie z Internetem, będziesz mógł korzystać z plików na swoim urządzeniu.

Pliki tylko online nie zajmują miejsca na twoim komputerze. Zobaczysz ikonę chmury dla każdego pliku online tylko w eksploratorze plików, ale plik nie zostanie pobrany na twoje urządzenie, dopóki go nie otworzysz.

Synchronizacja plików działa także pomiędzy usługą OneDrive i SharePoint, co pokazujemy na naszym filmie poniżej.

Tworzenie plików lokalnych

Gdy otworzysz plik tylko online, zostanie pobrany na twoje urządzenie i stanie się plikiem dostępnym lokalnie. Możesz otworzyć lokalnie dostępny plik w dowolnym momencie, nawet bez dostępu do Internetu. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca, możesz zmienić plik z powrotem na online.

Szybkie przekazywanie dokumentów

W OneDrive możesz przeciągnąć pliki z Eksploratora plików bezpośrednio do plików w witrynie internetowej usługi. W przypadku niektórych przeglądarek można także przekazywać foldery przy użyciu opcji Folder z menu Przekaż lub przeciągać foldery do witryny internetowej (drag&drop).

Udostępnianie dokumentów wewnątrz i na zewnątrz organizacji

Wszystkie dokumenty z Twojego OneDrive możesz przekazać dowolnej osobie, zarówno wewnątrz Twojej organizacji, jak i osobom spoza Twojej firmy. Do przekazywanych plików możesz dodać wiadomość tekstową. Osoba, której przekazujesz dokumenty, otrzyma wiadomość do swojej skrzynki mailowej.