Czy tworzenie notatek musi być nudne?

Każdemu, kto kiedykolwiek tworzył notatkę rekomendujemy z czystym sumieniem elektroniczny notes OneNote. Jest dostępny w wersji online oraz tradycyjnie desktopowo. Wersja online daje dużo więcej możliwości, ale także zabawy. Microsoft przyzwyczaił użytkowników do tego, że praca z narzędziami może być produktywna, twórcza i prosta.

Dobra organizacja to podstawa

OneNote daje nam możliwość stworzenia dowolnej ilości notesów służbowych i prywatnych. Dany notes możemy dodatkowo podzielić na sekcje i strony. Zakładki mogą rozróżniać się nie tylko nazwami, ale także kolorami. Nawigacja jest przemyślana i szybko odnajdziemy niezbędne zanotowane informacje.

Wyróżnij się

Twoje notatki nie muszą być nudne. Dzięki narzędziom znanym z pakietu Office, możesz dowolnie formatować treść używając styli, punktorów, podkreśleń i innych funkcji. Bardzo ciekawą jest możliwość tagowania, w Narzędziach Głównych znajduje się funkcja Tag (w wersji desktopowej ta funkcja to znaczniki), która pozwala dodać szereg gotowych tagów do notatki, wpierając ich ważność, terminowość, ale także przypisując np. zadania do wykonania. Wszystkie tagi można dodać do notatki za pomocą skrótów z klawiatury ctrl + i tutaj dodajemy pozycję, którą chcemy dodać, np. chcąc dodać „Ważne” użyjemy ctrl + „2”, bo w menu to druga pozycja.

Korzystaj z notatek w różnych urządzeniach

Swoje notatki możesz tworzyć na komputerze w wersji online lub desktopowej. Możesz modyfikować notatki na tablecie lub urządzeniu mobilnym. Microsoft zadbał, aby użytkownicy mogli wykorzystywać swoje kreatywne pomysły w każdym dowolnym miejscu przy pomocy dowolnego urządzenia.

Namiastka bota w twoim komputerze

Wersja OneNote online oferuje prawdziwą bombę w postaci immersyjności. Czytnik immersyjny głosem kobiety lub mężczyzny przeczyta naszą notatkę. Możemy wcześniej przygotować preferencje tekstu lub wyróżnić części mowy.

Podziel się swoją notatką

Notatkę lub cały notes możesz udostępnić dowolnej osobie w organizacji lub poza nią. Możesz też poprosić o współtworzenie lub uwagi do dokumentu, który przekazujesz. Oczywiście notatki online są automatycznie zapisywane i synchronizowane. Przy pomocy OneNote online możesz też zaplanować spotkanie, wybierając w Narzędziach Głównych opcję Szczegóły Spotkania.

Zobacz jak to działa

Przekonaj się, jak świetnym narzędziem jest elektroniczny notes OneNote i zobacz nasz krótki film: