Nowości z Microsoft Ignite 2021

Microsoft Ignite 2021 już za nami! Po raz kolejny, jedna z największych cyklicznych konferencji Microsoft odbyła się w trybie online, co przy niesłabnącym zainteresowaniu i wysokiej frekwencji z pewnością można uznać za sukces organizacyjny. W Ignite wzięło udział dziesiątki partnerów, odbyło się ponad 450 sesji, a czas trwania streamingu przekroczył 300 godzin. Oczywiście, nie wszyscy mają czas, by zapoznać się z całym materiałem, dlatego zrobiliśmy to za was!

17 listopada zapraszamy na webinar podsumowujący – Dominik Wasilewski Microsoft 365 Senior Consultant w IT-DEV opowie o najważniejszych newsach tegorocznego Ignite, skupiając się na obszarach związanych z komunikacją i współpracą. Rejestracja trwa na oficjalnej stronie Digital Dexterity Labs.

A w oczekiwaniu na webinar, przygotowaliśmy zestawienie kilku newsów- dla zaspokojenia pierwszej ciekawości!

Power Apps dostępny w modelu Pay-as-you-go

Microsoft najpierw obniżyło cenę Power Platform, a teraz umożliwia deweloperom dostosowanie opłat do faktycznego użycia narzędzia. Nareszcie nie trzeba kupować licencji przedpłacanych, co znacznie znosi bariery finansowe i ułatwia podjęcie decyzji o rozpoczęciu procesu automatyzacji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie Microsoft.

SharePoint Server Subscription Edition dostępny dla wszystkich!

Oprócz poprawionej dostępności, SharePoint Server Subscription Edition został wyposażony w nowe funkcje takie jak zarządzanie autentykacją, poprawiona integracja z Power Apps i Power Automate czy zmodernizowane opcje wyszukiwania. Pełną listę znajdziecie w dokumentacji Microsoft.

Kilkanaście nowych funkcji OneDrive

Zmiany jakie wprowadzono w OneDrive na Ignite 2021 mogą wydawać się drobne, ale z pewnością ułatwią pracę wielu z nas. Poprawiono jego połączenie z Teams, dzięki czemu wszystkie nagrania ze spotkań znajdziemy w jednym miejscu, a przechowywane na kanałach pliki prześlemy do OneDrive prawie jednym kliknięciem. Zmienił się też system udostępniania linków i zarządzania dostępem do plików. Artykuł Microsoft poświęcony nowym funkcjom znajdziecie tutaj.

Nie widziałeś Microsoft Ignite 2021? Zobacz naszą relację!